Videoyu sese dönüştürme işlemini gerçekleştirmek için bir program bulmak her ne kadar basit olsa da bulduğunuz bu programın kullanışlı ve güvenli bir program olduğundan emin olmalısınız. Bugün sizlere tanıtacağımız bir videoyu sese çevirme programı olan Snappea, kullanışlı, güvenli ve tamamen ücretsiz bir şekilde sizlerin kullanımına sunulan bir program. Sahip olduğu videoyu sese dönüştür özelliği sayesinde de hiçbir zorluk yaşamadan videoyu sese çevirme işlemlerinizi gerçekleştirebileceksiniz. Bu müthiş programı nasıl kullanacağınızı öğrenmek için sizlere iki basit kılavuz hazırladık.

Birinci Bölüm: Android Kullanıcıları için

İkinci Bölüm: Çevrimiçi Kullanıcıları için

Üçüncü Bölüm: Video Dosyalarını Çevrimiçi Ortamda Ücretsiz olarak MP3’e Dönüştürün

Android için Snappea: En iyi Video Dönüştürme Programı

Android cihazınızı kullanarak videoyu sese dönüştürme işlemi gerçekleştirmek istiyorsanız Android için Snappea tam aradığınız şey! Android için Snappea’yi web sitesini ziyaret edip indirebilir ve aşağıdaki müthiş özelliklere tamamen ücretsiz bir şekilde erişim sağlayabilirsiniz:

  • Akıllı Gece Modu: Snappea’nin çevreniz karanlık olduğunda otomatik olarak aktifleşen gece modu sayesinde gece modu konusunu dert etmenize hiç gerek yok!
  • Geniş Platform Desteği: Android için Snappea’nin desteklediği binlerce farklı platform sayesinde istediğiniz neredeyse her platformdan medya dosyası indirebilirsiniz!
  • Müthiş Çözünürlük ve Format Çeşitliliği: Android için Snappea’nin sunduğu 480P-4K, MP3-MP4 hiç fark etmez! Android için Snappea sizlere istediğiniz neredeyse her çözünürlükte ve formatta indirme işlemi gerçekleştirme imkânı sunuyor!

videoyu ses kaydına çevirme

İndir

Aşağıda bulunan kılavuzu takip ederek bu özellikleri kullanmaya hemen başlayabilirsiniz.

Adım 1: Kurulum öncesi yapılması gereken ayarların yapıldığından emin olun ve Android için Snappea’yi indirin.

Android için Snappea gibi müzik indirme programlarının çoğu Google’un benimsediği politikalar nedeniyle maalesef Google Play Store’da listelenemiyor. Fakat “Bilinmeyen Kaynaklardan Uygulama Yükleme” ayarını aktifleştirerek Android için Snappea’yi cihazınıza kolayca kurabilirsiniz. Bu ayarın aktif olup olmadığını kontrol etmek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

İlk olarak cihazınızın Ayarlar >>> Güvenlik bölümüne gelin. Burada bulunan “Bilinmeyen Kaynaklardan Uygulama Yükleme” ayarı eğer aktif değilse lütfen aktifleştirin.

Ayarı aktifleştirdikten sonra artık tek yapmanız gereken şey Snappea’nin web sitesini ziyaret ederek APK dosyasını indirmek! Dosyayı indirdikten sonra üstüne tıklayarak kurulum işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Adım 2: Android için Snappea’yi kullanarak indireceğiniz videoyu bulmak için YouTube’u ziyaret edin.

Bu kılavuzda sizlere Android için Snappea’yi kullanarak YouTube platformundan nasıl video indirebileceğinizi göstereceğiz.

Öncelikle, YouTube’u açın ve indirmek için bir video seçin.

videoyu ses kaydına çevirme

Adım 3: Videonun sağ kısmında bulunan “Paylaş” butonuna tıklayın ve videonun bağlantısını kopyalayın.

Videoyu sese çevirme işlemi gerçekleştirmek için bir video bulduktan sonra bu videoyu Android için Snappea’de kullanmak için videonun bağlantısını kopyalamanız gerekiyor.

Bu işlemi gerçekleştirmek için öncelikle videonun sağ alt kısmında bulunan “Paylaş” butonuna ve daha sonra da ekranda beliren “Bağlantıyı Kopyala” butonuna basarak gerçekleştirebilirsiniz.

videoyu ses kaydına çevirme

Adım 4: Kopyaladığınız bağlantıyı Android için Snappea’yi kullanarak aratın.

Kopyaladığınız bağlantıyı kullanarak aynı videoyu Android için Snappea aracılığıyla bulabilirsiniz. Bunu gerçekleştirmek için kopyaladığınız bağlantıyı uygulamanın ana sayfasında bulunan arama çubuğuna yapıştırın ve arama işlemini gerçekleştirin.

video yu sese dönüştürme

Adım 5: Format ve çözünürlük seçiminizi yapın ve indirmeyi başlatın.

Son olarak, Android için Snappea’nin videoyu sese dönüştür özelliğini kullanarak indireceğiniz videonun çözünürlüğünü ve formatını seçmeniz gerekiyor. Seçiminizi yaptıktan sonra “İndir” butonuna tıklayarak indirme işlemini başlatabilirsiniz.

video yu sese dönüştürme

Snappea Çevrimiçi: Dönüştürme İşlemleri için Çevrimiçi Alternatif

Şimdi ise Android harici bir cihaza sahip olan kullanıcıların videoyu sese dönüştürme işlemi gerçekleştirebileceği bir alternatif tanıtacağız. Yine Snappea’nin bir ürünü olan Snappea Çevrimiçi’yi Windows, Linux, Mac (iMac) gibi işletim sistemlerine sahip bilgisayarlarda ve iOS işletim sistemine sahip her türlü cihazda (iPhone, iPad vb.) rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ayrıca, Snappea Çevrimiçi’yi kullanarak Android için Snappea’de yapabildiğiniz çoğu işlemi rahatlıkla yapabilirsiniz. Kullanmaya başlamak için aşağıda bulunan kılavuzdaki adımları uygulamanız yeterli olacaktır.

video sese dönüştürme programı

Adım 1: İndirecek bir video bulmak için YouTube’u açın.

Snappea Çevrimiçi’yi kullanarak YouTube’dan bir video indirmeye başlamadan önce indireceğiniz videoyu seçmeniz gerekiyor. İndirecek bir video bulmak için YouTube’un arama özelliğini kullanabilirsiniz.

video sese dönüştürme programı

Adım 2: İndireceğiniz YouTube videosunun bağlantısını kopyalayın.

Eğer indirmeyi bir bilgisayar üzerinden gerçekleştirecekseniz tarayıcının üst kısmında bulunan YouTube bağlantısını kopyalayabilirsiniz.

YouTube’a bir mobil cihazdan erişim sağlıyorsanız birinci bölümde de bahsettiğimiz gibi “Paylaş” ve “Bağlantıyı Kopyala” butonlarını kullanarak videonun bağlantısını kopyalayabilirsiniz.

video sese dönüştürme programı

Adım 3: Video bağlantısını Snappea Çevrimiçi’nin arama çubuğuna yapıştırın ve aratın.

Kopyaladığınız video bağlantısını Snappea Çevrimiçi’nin arama özelliğini kullanarak aratın.

video ses dönüştürme programı

Adım 4: Çözünürlük ve format seçimini gerçekleştirdikten sonra indirmeyi başlatın.

Sırada indireceğiniz videonun çözünürlüğünü ve formatını seçmek var. Snappea’nin sizlere sunduğu geniş format ve çözünürlük seçeneklerinden hangisini istiyorsanız seçebilirsiniz. Seçiminizi gerçekleştirdikten sonra “İndir” butonunu kullanarak indirmeyi başlatın.

video ses dönüştürme programı

Video Dosyalarını Çevrimiçi Ortamda Ücretsiz olarak MP3’e Dönüştürün

Sizin için ses dosyalarını dönüştüren ücretsiz bir çevrimiçi uygulama. Uygulama tüm biçimleri destekler, dosyalarınızı hızlı bir şekilde işler ve kurulum gerektirmez. MP4, AVI, MPEG, MOV, FLV, MOV, H.264, 3G2, 3GP, ASF, RM dahil olmak üzere birçok farklı dosya formatını MP3 formatına kolayca dönüştürün. Bu MP3 Dönüştürme Aracı ile sınırsız günlük dönüşümlerin keyfini çıkarabilirsiniz.

videoyu sese dönüştürme

Gördüğünüz gibi, Snappea videoyu ses dosyasına çevirme programı ve onun videoyu sese dönüştür özelliği ile bütün indirme işlemlerinizi kolaylıkla ve tamamen ücretsiz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Snappea’yi denemenizi kesinlikle tavsiye ediyoruz. İyi eğlenceler!

on Aug 03, 2021

Diğer Araçlar