Bu günlerde YouTube sadece video izlemek için kullanılmıyor. Örneğin, bir çok insan YouTube uygulaması veya internet sitesinde en sevdiği şarkıları dinliyor. Ancak, bazen de sadece cihazımıza YouTube’dan müzik indirmek isteriz. YouTube’dan müzik indirebilmek için yapmanız gereken tek şey güvenilir bir uygulama kullanmak. Bu gönderide YouTube’dan ücretsiz müzik indirmenin 5 yolunu size göstereceğim.
Part 1. YouTube’dan Müzik İndirmek İçin En Çok Oy Alan Uygulamalar
Part 2. YouTube’dan Müzik ve Ses Nasıl İndirilir

Part 1. YouTube’dan Müzik İndirmek İçin En Çok Oy Alan Uygulamalar

1.Android için Snappea

Android için Snappea, YouTube’dan ücretsiz müzik indirmenin en iyi yoludur. Tüm öncü Android cihazlarında ücretsiz bir şekilde çalışır ve hatta root’a veya oturum açma erişimine ihtiyaç duymaz.

  • Kullanıcılar cihazlarında herhangi bir videoyu MP3 dosyası olarak kaydedebilmek için bu en iyi YouTube müzik indiricisini kullanabilirler.
  • Format seçeneklerinin yanı sıra (MP4 veya MP3 gibi), ses dosyasını hangi bit rate’te (128 veya 320kpbs gibi) indireceğinizi de seçebilirsiniz.
  • YouTube’u yerel platformunda gezebilir ve videonun URL’sini sağlayarak bir videoyu aratabilirsiniz.
  • YT müzik indirici uygulaması olmasının yanısıra, yüzlerce farklı kaynaklardan medya içeriği indirmenize olanak sağlar.

YouTube’dan müzik indirmek
İndir

2.YouTube Video ve Ses İndiricisi

Platformdan YouTube müziği veya videosu indirebilmek için kullanacağınız hafif bir Android uygulaması. URL’yi girip, uygulamanın taramasına izin verin. Daha sonra uygulama size YouTube müzik videolarını MP3 dosyası olarak indirebilmeniz için bir seçenek sunacak.

3.ClipGrab

ClipGrab Android uygulaması YouTube’dan ve bir kaç diğer platformdan müzik kaydetmek için kullanılabilir. Bir YouTube videosunu yerel arayüzünde arayamayacağınız için özelliklerine erişebbilmek için URL’sini girmeniz gerekmektedir.

4.İndirme Arkadaşı

Bu uygulama, dosyalarınızı yönetirken kullanabileceğiniz iOS cihazlar için en yaygın olarka kullanılan bir indirme yöneticisidir. Ancak, YouTube’dan müzik indirmek için de kullanılabilir. Bunun için, YouTube videosunu uygulamayla paylaşmalı ve uygulamanın dosyadan ses bileşenini ayırabilmesine olanak tanımalısınız.

5.YTD Video Oynatıcısı

Bu iOS uygulaması kendisini bir medya yürütücüsü olarak tanıtsa da, genellikle YouTube’dan müzik kaydetmek için kullanılmaktadır. Bu en iyi YouTube müzik indiricisini iPhone için kullanabilmek adına videonun URL’sini paylaşmalı ve daha sonra sisteminizde MP3 dosyası olarak kaydetmelisiniz.

Part 2. YouTube’dan Müzik ve Ses Nasıl İndirilir

YouTube’dan müzik indirebilmek için en iyi yol Android için Snappea olduğundan, bu uygulamayı YouTube’dan müzik kaydetmek için nasıl kullanabilirsiniz hemen bir göz atalım.

Adım 1: Android için Snappea’yı İndirip, Yükleyin

Bu YT müzik indirme uygulamasını edinmek için, ilk önce telefonunuzun güvenlik ayarlarına girmeli ve bilinmeyen kaynaklardan uygulama indirme özelliğini aktif hale getirmelisiniz. Daha sonra, Snappea’nın internet sitesine gidin, uygulamayı yükleyin ve tarayınızın yüklemesine de izin verin.
YouTube’dan müzik indirmek

Adım 2: YouTube’da indirmek için bir şeyler arayın

YouTube müzik video indirme uygulaması yüklendikten sonra, çalıştırın ve YouTube arayüzüne girin. Arama çubuğuna yönlenip anahtar kelimeler veya direkt URL aracılığıyla arama yapabilirsiniz.
YouTube’dan müzik indirmek

Adım 3: YouTube’dan Müzik İndirin

Eğer seçtiğiniz videoyu bulursanız, ilk önce Snappea’nın yerel arayüzünde videoyu yüklemelisiniz. Daha sonra, dosyaları farklı formatlarda kaydetme seçeneklerine ulaşmak için alt kısımdan indirme ikonuna dokunun. Son olarak, MP3’ü ve tercih edilen bit rate’i seçin ve dosya YouTube’dan kaydedilirken bekleyin.
YouTube’dan müzik indirmek

Telefonunuza ücretsiz olarak en sevdiğiniz şarkıları kaydetmenin en iyi yolu olan YouTube müzik indiricisi Android için Snappea’yı bu şekilde kullanabilirsiniz.

PC ve iPhone kullanıcıları için Snappea Online Downloader‘a gidin.

on Jun 24, 2021

Diğer Araçlar